Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Grad Pancevo

Ići dole 
+11
Bane
Ventilvoje
Cakson
Nervno
Шоне
DimaBP
x-man
Rale BP
Pera
Vojvoda
patriota-pancevo
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
patriota-pancevo

patriota-pancevo


Број порука : 594
Join date : 20.04.2015

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimePon Avg 31, 2015 6:25 am

Ne kazem da je Pancevo najlepsi grad u Srbiji, takodje nekoliko gradova je vece ali verovatno ni jedan grad nema tako lep raspored kao Pancevo.

Evo recimo ova slika, vidi se jedan od glavnih Pancevackih bulevara. Na ovom delu je uzi jer se ulazi u stari grad a na drugu stranu se siri posto povezuje centar sa nekoliko najvecih gradskih blokova u kojima zivi desetine hiljada ljudi. Grad je planski gradjen i sve je na svom mestu.

Grad Pancevo - Page 7 14

Nasao sam na internetu zgradu u kojoj zivim u jednom od vecih Pancevackih blokova. Sa desne strane trotoara je veliki park koji licno uredjujem volonterski potpuno besplatno naravno iz licnog zadovoljstva jer tu se nasa deca igraju, tu je nasa omladina. Mislim da bi svi zajedno trebali da se organizujemo svaki grad i selo pa da Srbija zasija punim sjajom. Pravo se ide ka Tamisu jako je blizu bukvalno 4-5 minuta peske a na drugu stranu kad bi se okrenuli je centar grada na recimo 10 minuta peske. Siroki trotoari i zelenilo su karakteristicni za Pancevo.

Grad Pancevo - Page 7 23954_slika3333

Blokovi na drugoj strani grada

Grad Pancevo - Page 7 O146238-f1

Centar je prijatnog opustenog izgleda

Grad Pancevo - Page 7 Pancevo-slike-6

Grad Pancevo - Page 7 Pancevo-narodni_front_street

Grad Pancevo - Page 7 Stock-photo-hospital-of-pancevo-in-serbia-30224698

Grad Pancevo - Page 7 Kcentar1

Grad Pancevo - Page 7 Kcentar2

Ovu sliku sam stavljao ali moram ponovo jer me svaki put ponovo fascinira, vide se blokovi na severu grada, zatim glavni bulevar koji povezuje sve te blokove sa centrom grada koji je kao i stadion cuvenog Dinama blizu parka Narodna Basta i Tamisa. Postoje prelepe i uredjene staze koje vode ka Dunavu. Bilo bi mi drago da neko od Palancana poseti Pancevo i proseta malo po njemu. Nije Pancevo samo pijaca... Svi ovi blokovi su obojeni u plavo belo, svi navijaju za Dinamo.

Grad Pancevo - Page 7 Pancevo_10

Toliko za sada pa uzivajte u slikama i slobodno bacite neki komentar u vezi samog grada.
Nazad na vrh Ići dole
Ventilvoje

Ventilvoje


Број порука : 1499
Join date : 14.05.2015

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimePon Avg 31, 2015 7:09 am

Lepo je, a vojvodjanski gradovi su generalno planski radjeni, i pre a i za vreme bivse Jugoslavije. Ono sto je doslo pogotovo od petog oktobra je divljastvo, primeri toga su  kad u Palanci ispred pozorista zalepis zgradu, ili u Novom Sadu kad u starim ulicama srusis kuce s pocetka veka i napravis zgrade koje su okruzene jedna sa drugom da preko leta mozes spavati na terasi jer nigde nema sunca, do pravljenja zgrada u dvoristu muzicke skole i sl...A Cirpanova ulica u Novom Sadu je vrhunac surcinskozemunskoklanskog postmodernizma.

A to kad zalepe zgradu izmedju dve svapske kuce iz 1905te mi je neprocenjivo


Poslednji izmenio Ventilslav dana Pon Avg 31, 2015 8:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
patriota-pancevo

patriota-pancevo


Број порука : 594
Join date : 20.04.2015

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimePon Avg 31, 2015 7:22 am

Ventilslave vidim da cenis prave stvari. Nazalost u svakom gradu pa i u Pancevu se desava upravo to. Socijalisticka a danas ova moderna arhitektura narusava izgled grada. Ja sam ljubitelj blok naselja kada se grade planski i izvan starog jezgra grada ali u Srbiji u centru svakog grada mozemo videti stambene zgrade i to u najstrozem centru pesackoj zoni. Niko ne obraca paznju na to sto su nam gradovi iz godine u godinu sve ruzniji i sve manje vredni.
Nazad na vrh Ići dole
Ventilvoje

Ventilvoje


Број порука : 1499
Join date : 14.05.2015

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimePon Avg 31, 2015 8:46 am

Za stotinak godina ce i ta "socijalisticka" arhitektura biti lepa, dok ova postpetooktobarska nece nikada ukoliko neko ima i malo ukusa, i to jer je pravljena bez ikakvog plana, za razliku od doba socijalizma. Dosta je tu stvar vremenske perspektive iz koje posmatramo, verujem da ljudima iz 19og veka te gradjevine kojima se sad divimo nisu bile nista posebno lepe, kao sto ni nama sada nisu soliteri i megamarketi, ali kad to dobije istoriju, to je vec malo druga prica...
Nazad na vrh Ići dole
Bane




Број порука : 17
Join date : 30.04.2015
Локација : Bačka Palanka

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimePon Avg 31, 2015 10:28 am

Ja sam zbog patriote zamrzeo Pancevo iako nikad nisam bio tamo hahaha :D
Nazad na vrh Ići dole
patriota-pancevo

patriota-pancevo


Број порука : 594
Join date : 20.04.2015

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimeUto Sep 01, 2015 6:27 am

Bane za koga jos navijas pored Backe kazi Patrioti? Zvezda ili Partizan Wink
Mi i pored blizine Beograda uspeli smo da sacuvamo duh svog grada mozda je cak to i uzrok poput Zemuna jer BG preti da pojede sve oko sebe. Zato su cuveni navijaci Dinama i Zemuna.
Ventilslave delimicno se slazem za socijalisticku arhitekturu mada nije bilo potrebe rusiti stara jezgra gradova i tu zidati betonske robne kuce i slicno. Stambeni blokovi van centra jako dobra ideja a potpuno se slazem za ovo posle petog oktobra, propast ziva.

Nastavljam dalje. Malo Pancevackog zelenila, nekoliko parkova je na slikama. Slobodno komentarisite dajte pohvale, kritike ne ujedam...

Grad Pancevo - Page 7 IMG_8098_resize

Grad Pancevo - Page 7 24034315

Grad Pancevo - Page 7 44165817

Grad Pancevo - Page 7 24034350

Grad Pancevo - Page 7 7c7964e9-4ec5-4e78-9a1e-db33a479926c

Grad Pancevo - Page 7 24061977

Grad Pancevo - Page 7 1288776366Gradski%20park%20pod%20svetlom

Malo Tamisa. Smatram da bi kompletno priobalje Panceva moralo da bude bolje sredjeno. Sve zagadjivace prebaciti, srusiti stari silos koji kvari panoramu tog dela grada i uloziti u turizam. Ne samo Tamis nego i obliznji Dunav. Tek na dva dela gde prestaje grad to lici na nesto. Nisam zadovoljan priobaljem i pored prirodnih predispozicija!

Grad Pancevo - Page 7 65fd4a6f-c55b-483d-8241-46a07eb93dbb_l

Grad Pancevo - Page 7 167880_vojtamis5-tamis-u-pancevu_f

Grad Pancevo - Page 7 24061553

Grad Pancevo - Page 7 Juga_dunav_13

Grad Pancevo - Page 7 62452388

I za kraja ovog posta jedna slika iz Starog Grada, arhitektura ocuvana ali kad bi se malo ulozilo u fasade makar strogog centra grada Pancevo bi zasijalo.

Grad Pancevo - Page 7 IMG_0009
Nazad na vrh Ići dole
Pera

Pera


Број порука : 914
Join date : 17.08.2014
Локација : Bačka Palanka

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimeUto Sep 01, 2015 7:17 am

Patrioto svaka čast na predstavljanju grada. Veoma lepe slike.
Nazad na vrh Ići dole
dunavska76neman

dunavska76neman


Број порука : 239
Join date : 25.07.2014

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimeUto Sep 01, 2015 7:41 am

moram da priznam da sam pancevo zamisljao kao manji grad i mnogo manje urban. vidi se po panoramama da je velik i da je planski uredjen da ima sirinu da ima zelenila itd. svaka cast na predstavljanju svog grada
Nazad na vrh Ići dole
Neko




Број порука : 392
Join date : 08.09.2014

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimeUto Sep 01, 2015 11:41 am

Patrioto stvarno je lep eto tu nisam bio nikad čak ni u prolazu , ali po slikama deluje baš lepo
Nazad na vrh Ići dole
Miki Veliki

Miki Veliki


Број порука : 134
Join date : 30.08.2015

Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitimePon Apr 04, 2016 8:04 am

Prelepo vreme valjalo bi ga iskoristiti za obilazak i razgledanja Panceva. Moj dobri kolega Patriota je sve to jako lepo predstavio pa i vi mozete da uzivate. Setnja bulevarima, starim gradom, modernim centrom, kejom, parkovima kojih ima na svakom koraku ne moze da dosadi. Pancevo je izuzetno veliki grad.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Grad Pancevo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Grad Pancevo   Grad Pancevo - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Grad Pancevo
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Grad Subotica
» Grad Sabac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Uz pivce-
Skoči na: