Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?

Ići dole 
+19
nagib
Joca
Ivica
DimaBP
Miki Veliki
NikolaRadjenovic
JovanRaskovic
majstorBP
Kleka
Dunav
Gogi
Ventilvoje
napredBacka
Pera
Rale BP
vlada budala
LjubiteljFudbala
dunavska76neman
Danac
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Sledeći
AutorPoruka
Ivica




Број порука : 3
Join date : 20.09.2017

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeSre Sep 20, 2017 5:52 am

Novi sam stanovnik Backe Palanke ali ne i ovog podneblja. Auhtohtoni sam Ilocanin najmanje 380 godina unatrag, Hrvat ali tamo se ziviti ne moze od ulaska u EU. Nisam otisao u Njemacku kao gotovo svi iz moje ulice mnogo me sta veze za sve ovo. Neke zupanije su dobile ulaskom u EU neke izgubile a Slavonija i Baranja i Srijem su pukli ko tikva. U Zagreb se odavno ne ide nego na Osijecki kolodvor pa kud koji mili moji. Presao sam u Backu Palanku sa curom ziviti i lijepo nam je, i ona je iz Iloka. Tamo nema posla, nema ljudi, nema zivota jednostavno je sve umrlo i Ilok je sad na razini jednog sela sa nekoliko gradskih institucija s obzirom da je centar opcine. U BP druga je prica sve je zivo, grad je dosta veci i vise je mogucnosti u poslovnom, kulturnom, sportskom i svakom drugom smislu. Naravno u usporedbi sa Ilokom ne sa Novim Sadom ili nekim vecim gradom. I meni i curi su roditelji na samo deset minuta voznje biciklom i imamo osecaj kao da nismo ni otisli ali u Iloku vise nemamo prijatelja sve je to u Minhenu ili Dablinu u poslednje vrijeme sve vise. Mislim da nemate toliko potrebe da budete zabrinuti za buducnost Backe Palanke u demografskom smislu bar mi tako izgleda a hoce li Srbija uopce julaziti u EU pitanje je. Neke stvari bi trebalo prepisati a mnogo toga ne jer mnoge stvari odgovaraju samo zapadnim zemljama posebno kad je poljoprivreda u pitanju to je i razlog propasti Slavonije mislim da bi i Vojvodina slicno pa i gore prosla.

Nazad na vrh Ići dole
DimaBP




Број порука : 820
Join date : 28.08.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeSre Sep 20, 2017 7:50 am

Bizarno. Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 1353276769 Dobrodošao u svakom slučaju, pa da budeš redovan na tribinama. Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 3733535733
Nazad na vrh Ići dole
napredBacka




Број порука : 105
Join date : 04.08.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeSre Sep 20, 2017 8:32 am

Znam dobro mnoge Ilocane Srbe, Hrvate i Slovake koji su u Palanku dosli nakon rata ali sad je to bas retko posebno mladji. Ali jbg jasno je kako je sad u Iloku. Svakako Palanka mora da se nametne makar kao alternativa Novom Sadu kao regionalnom centru i privuce puno mladih!
Nazad na vrh Ići dole
Ivica




Број порука : 3
Join date : 20.09.2017

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeSre Sep 20, 2017 12:01 pm

Hvala. Slabije pratim fudbal i sport uopce ali Backu smatram simbolom grada i imate moju podrsku. Otac mi je puno puta prica o plavima sta su nekad radili eto i sad je Backa jaka ko crna zemlja i igra ligu koju zasluzuje. Sigurno cu doci na neke vece utakmice. BP se solidno razvija kad bi se ostvarilo 15 % ovih projekata i ideja koje su ljudi sa foruma napisali grad bi ozivio jos vise i uvecao se a onda i dobio na znacaju i postao zanimljiviji svima a posebno onima koji su vec tu.
Nazad na vrh Ići dole
Joca




Број порука : 229
Join date : 24.07.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeSre Sep 20, 2017 3:19 pm

Ziv bio druze, bilo bi sjajno da imamo jos 1000 takvih primera gde mladi parovi dolaze da zive u Palanku. Prosto moramo lokalne politicare pritisnuti da odrade one najvece i najvaznije projekte kad je u pitanju saobracajna i ostala infrastruktura.
Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeČet Sep 21, 2017 4:19 am

U Palanku i dolaze 1000de ljudi da radi sezonski uglavnom sa juga Srbije i to za manju platu nego što je prosečna ( zvaničana)
To je zato što dole nema posla ???? A avav sve otvara dole ništa u Vojvodini....

Isto tako omladina i odrasli iz Palanke a bogamii Vojvodine odlaze u veće gradove i u inostranstvo na rad jer ima ta plata od 25 do 30 Iljada nije dovoljna i žele više.
Isto tako moćemo da čujem ona vestima kako je 5207 (ili koliko već tačno u bocu javljeno na vestima ) odlazi zvanično na rad u SLovačku a mnogo više ( nije javljeno koliko) nezvanično. Niko ne spominje koliko je ljudi otišlo u Nemačku preko agencija koje im srede papire na 9 meseci. Statistike , vesti, izveštaji i sve redom je gomila prećutkivanja i skrivanja jer je genaralno situacija PORAŽAVAJUČA do te mere da je jedina istina da je 80% stanovništa GOLA SIROTINJA koja PREŽIVLJAVA od računa do računa dok nam na desetine raznih agencija u kojima "rade" stranački poltroni na izmišljenim radnim mestima i pišu statistiku koja hvali svemogućeg NJEGA .....

Ko popase priču svemogućeg , njemu se daje Karićeva salata a Mitrović im deli banane ......

Od priča o boljem životu jedina je istina kad gledate stotu reprizu istoimene serije na RTSu ......

živeli Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Шоне

Шоне


Број порука : 370
Join date : 22.08.2014
Локација : Бачка Паланка

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeČet Sep 21, 2017 4:57 am

Нагиб, чим престане запад да их финансира распашће се у парчиће исто као и они пре њих. Почеће једни друге да олајавају исто као и претходници. Лоша ствар је што ће систем и корупција остати па ко год дође неће бити неких значајних промена у држави. Мислим да ми заправо стојимо доста лошије од Хрватске. Они бар имају то приморје.

Што се тиче Илока демографска кретања нису лоша него катастрофална, ко год има пасош може да пређе и да прошета по центру градића. Она преостала 2-3 кафића жврље празни, ујутру је могуће видети нешто старијег света док иде по хлеб и остале намирнице и то је то. Куће и локали где су некад били мали предузетници сада су празни и напуштени. Није то место које умире него које је већ умрло. И уопште на овим просторима мало који град испод 20 000 становника има неку будућност изузев оних који се наслањају на највеће центре попут Футога или Темерина код нас рецимо. Одатле људи бар за сад неће одлазити.

Паланка мора да води рачуна да не склизне испод тих 20 000, добра ствар је што доста људи гравира ка Паланци а та зона се може проширити са новим мостом, онда би многа Шидска, Митровачка и Беочинска села нама гравирала, аутопут би нам био близу и били би боље повезани са Сремском Митровицом и Шидом што је свакако значајно.
Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeČet Sep 21, 2017 7:47 am

šONE
Mislim da si hteo reći gravitirala a ne gravirala .. ko da rade svi kod širokog u zlatari Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 1353276769 Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 1353276769 Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 1353276769
Nazad na vrh Ići dole
Daki86




Број порука : 135
Join date : 07.08.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeČet Sep 21, 2017 9:21 am

To da Palanka bude alternativa Novom Sadu je odlicna ideja. Ovde se za 25 000 evra moze kupiti porodicna kuca sa bastom i dvoristem a u Novom Sadu za te pare kupuje se garsonjera odnosno kokosinjac od 23-27 kvadrata sto nije dovoljno ni za jednu osobu zglavno... Moramo bolje da se povezemo sa NS i sa autoputem do kojeg cemo moci stici preko novog mosta nadam se. Onda je puno lakse otvoriti radna mesta. Ali treba se boriti i na drugim poljima. Makar jedna visoko-skolska ustanova je neophodna na opstinu ove velicine i znacaja. Tu su i porodiliste, bolnica i slicno...
Nazad na vrh Ići dole
Vojvoda

Vojvoda


Број порука : 376
Join date : 29.07.2014
Локација : Stevana Supljikca

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitimeČet Sep 21, 2017 1:10 pm

Borkovic je skoro pricao o putu za Novi Sad. Od toga nema nista naravno ali to ne znaci da ne smemo da mastamo. Idealno bi bilo da ide direktno do Novog Sada bez da ulazi u naseljena mesta vec da sva ta naseljena mesta imaju samo prikljucak na taj put. Da li cetiri trake ili sirina kao kod nas na zaobilaznici manje bitno mada su cetiri trake uvek prednost. Nacrtao sam na google maps, 35 kilometara od centra do centra. 15 minuta bi kolima trebalo do Novog Sada i jos 5-7 minuta gradske voznje Wink Obislo bi cak i Veternik i ulazilo bi se gore na bulevar Evrope mnogo bi se brze na taj nacin prislo centru grada.

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 IoQwfyt
--------------------------------------------
Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 AuQDNDC
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 15 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?
Nazad na vrh 
Strana 15 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Statistike i zanimljivosti vezane za Backu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Backa Palanka-
Skoči na: