Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?

Ići dole 
+19
nagib
Joca
Ivica
DimaBP
Miki Veliki
NikolaRadjenovic
JovanRaskovic
majstorBP
Kleka
Dunav
Gogi
Ventilvoje
napredBacka
Pera
Rale BP
vlada budala
LjubiteljFudbala
dunavska76neman
Danac
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 2:10 pm

Nagib u pravu si. Mislim da samo neka revolucija pomaze ovo je uzas zao mi je omladine jer sam siguran da je samo malo potrebno da se i u Srbiji pristojno zivi a siguran sam niko odnosno retko ko ide u inostranstvo jer eto tako zeli da zivi u tudjini vec je u pitanju to sto je tesko preziveti. Cak i silna korupcija i bezakonje koje ovde vlada od raspada Jugoslavije a posebno od petog oktobra nisu toliko strasni u odnosu na nemastinu. Joco nazalost mislim da i nama isto sledi i da ce Vojvodina poput Slavonije imati pravi egzodus a da ne pricamo ostatak Srbije cim udjemo u evropsku uniju a cini mi se da kad krene padati podrska naroda ulasku Srbije u evropsku uniju da ce nas tad i preko reda ubaciti pa nisam optimista. Nekada je taj Osijek bio kao i vecina gradova industrijski izrazito jak i nema sta nisu proizvodili ali je sve to propalo i jasno mi je sto narod bezi, bio je to grad prepun mladih ljudi i sad vide koliko im je donela ta njihova nezavisna domovina o kojoj su nazalost mastali mnogi Osijecani (ne svi daleko bilo) jos za vreme Jugoslavije.
Nazad na vrh Ići dole
Gogi

Gogi


Број порука : 149
Join date : 14.09.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 4:26 pm

Sve je nakaradno. Jedino podsticanje malih i srednjih preduzeca i to domacih mozemo opstati pa i konacno napredovati a ne da "drzava" daje zapadnim investitorima po 10 000 evra na jednog coveka kojeg zaposle. Pa dajte te pare mladim ljudima koji imaju ideju da osnuju sopstveni biznis ali sve vise mi se cini da politicari nisu krivi odnosno da nemaju nikakav uticaj nego moraju da slusaju nalogodavce iz Berlina i Brisela ako hoce da slusaju profitirace ako nece otice iz politike bez traga. Svaka Nemacka firma koja je otvorena u Srbiji otvorena je da se iskoristi jeftina radna snaga i da oni profitiraju, narod i drzava nemaju nista samo gubitke. Moj poslodavac ne bih da ga branim jer ne zasluzuje ali na moju platu od 25 000 mora da plati jos 15 000 na doprinose ako zeli da me prijavi kao radnika. U Kanadi poslodavac placa 5 % a kod nas 65 % poreza od plate samo kod nas.........Mi smo obicna kolonija i tu nema boljitka. Sto se tice Palanke da bi stanje ostalo barem ovakvo bez nekih jacih iseljavanja potrebno je otvoriti barem tri preduzeca sa 300-500 radnika uz odrzavanje postojecih.
Nazad na vrh Ići dole
Marko 89

Marko 89


Број порука : 114
Join date : 24.07.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 5:15 pm

Svidja mi se sto Palancani ovoliko vole svoj grad i zrelo razmisljaju, dopada mi se i izrazito jak lokalpatriotizam kod Palancana za koji nisam ni znao dok nisam primetio na forumu a u poslednje vreme i na tribinama pricajuci sa ljudima raznih godina i profila.
Nazad na vrh Ići dole
Dunav

Dunav


Број порука : 38
Join date : 14.09.2014
Локација : Ilok

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 5:54 pm

Joca ::
U petak sam bio u Osijeku i Vinkovcima. Vinkovci su manji grad pa i nisam iznenadjen ali kad sam video sablasno prazan centar Osijeka zapitao sam se sta nije u redu pa sam malo proguglao kad sam dosao kuci. Izgleda je Hrvatsku a pre svega Slavoniju zahvatilo ogromno iseljavanje mladih nakon ulaska u EU 2013 godine.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-ovako-izgleda-propast-osijek-sablasno-prazan-svaki-drugi-obrt-zatvoren/888315.aspx

http://www.vecernji.hr/hrvatska/osjecki-studenti-izlozbom-upozoravaju-nije-to-nekakav-nerealni-futurizam-nastavi-li-se-iseljavanje-2032-godine-osijek-ce-biti-prazan-grad-1147561

Ovo je posebno intresantno. Od tridesetak njegovih poznanika ostao je jedini u gradu Shocked

http://www.24sata.hr/news/tuga-slavonije-osjece-rodni-grade-svijet-tvoju-djecu-krade-513815

Tacno me je uhvatila neka depresija i strah da se i nama tako nesto nece desiti i da ce cak i Novi Sad puci kao Osijek i postati prazan a kamoli Palanka. Dzaba Osijeku sva ona lepota barokni stari grad, prelepi trg, jedan lep bulevar, setaliste uz Dravu i par gradskih blokova koji podsecaju da je Osijek grad a ne varos kad u centru nema zive duse. Utakmice prvoligasa NK Osijeka ako se izuzmu dve tri najvece utakmice nisu gledanije od utakmica FK Backe iako je rec o skoro tri puta vecem gradu i cetvrtom po velicini grada u Hrvatskoj. Imali su jaci natalitet od Srbije a sad ih je pokosio talas negativnih migracija, prica se da je u Osijeku bez okoline trenutno svega 70 000 stanovnika iako su imali i 140 000 pre rata a 180 000 sa okolinom. Kad se uzme da je migrirala omladina od 20-40 godina stvarno covek da se zapita.

Mi ne smemo to dopustiti Palanka mora da bude suprotan primer ja verujem da se necemo predati Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 1353276769

Da, stanje je jako lose, mnogi su otisli, samo nisi morao da odes tako daleko :D tako ti je i u Iloku, samo prosle godine je otisao jedan cijeli skolski razred djece..i ide se i dalje, najvjerovatnije i ja sa svojima odlazim na ljeto.

Nazad na vrh Ići dole
Dunav

Dunav


Број порука : 38
Join date : 14.09.2014
Локација : Ilok

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 5:59 pm

LjubiteljFudbala ::
Nagib u pravu si. Mislim da samo neka revolucija pomaze ovo je uzas zao mi je omladine jer sam siguran da je samo malo potrebno da se i u Srbiji pristojno zivi a siguran sam niko odnosno retko ko ide u inostranstvo jer eto tako zeli da zivi u tudjini vec je u pitanju to sto je tesko preziveti. Cak i silna korupcija i bezakonje koje ovde vlada od raspada Jugoslavije a posebno od petog oktobra nisu toliko strasni u odnosu na nemastinu. Joco nazalost mislim da i nama isto sledi i da ce Vojvodina poput Slavonije imati pravi egzodus a da ne pricamo ostatak Srbije cim udjemo u evropsku uniju a cini mi se da kad krene padati podrska naroda ulasku Srbije u evropsku uniju da ce nas tad i preko reda ubaciti pa nisam optimista. Nekada je taj Osijek bio kao i vecina gradova industrijski izrazito jak i nema sta nisu proizvodili ali je sve to propalo i jasno mi je sto narod bezi, bio je to grad prepun mladih ljudi i sad vide koliko im je donela ta njihova nezavisna domovina o kojoj su nazalost mastali mnogi Osijecani (ne svi daleko bilo) jos za vreme Jugoslavije.

Nezavisnost nema veze sa tim, mislim da nije bas uputno da o tome pisemo jer svaka medalja ima dvije strane...ja iskreno vjerujem da bi ovakvo stanje bilo i da se Jugoslavija odrzala, jer Juga bi morala da prati svjetske i evropske trendove a to bi svakako znacilo prelazak na kapitalizam na sta se nasi ljudi sa Balkana tesko navikavaju..

Ne zelim da Vam budem zloguki prorok ali ako udjete u EU po meni bolje nece biti nikako...eto i sami vidite kako smo mi prosli...dobro kod nas se ulazak u EU gledao nekim drugim ocima, vise politickim, ali mi obicni ljudi smo nahebali...i ovako smo bili u trendu nestajanja srednjeg sloja ljudi, ulaskom u EU to je postalo jos izrazenije..
Nazad na vrh Ići dole
Dunav

Dunav


Број порука : 38
Join date : 14.09.2014
Локација : Ilok

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 6:03 pm

O to si ti Ljubitelj fudbala, mi smo se i napricali po mom dolasku na forum preko pp..ne mogu vjerovati da je proslo vise od 2 godine..eh kako vrijeme prolazi...
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 6:10 pm

Dunav bas lepo sto ste se javili posle toliko vremena eno u dnu foruma vase teme "Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti". Po meni je raspad Jugoslavije svakako velika greska, sad je gotovo i nisam Jugonostalgicar ali raspad takav kakav je bio je sve nas poprilicno unazadio osim ratnih profitera na obe strane. Prelazak sa socijalizma na kapitalizam mozda nije morao biti ovakav kakav sad imamo ali sta bi bilo kad bi bilo mozemo samo da pretpostavimo. Ilok se ispraznio rekao bih vec prvu godinu od ulaska Hrvatske u evropsku uniju, kuce prazne, lokali zatvoreni i sve nekako utihnulo. Sto je grad manji pre dodje do toga i osetnije je. Licno se vrlo dobro secam Iloka recimo polovinom sedamdesetih to je nesto neuporedivo i krivo mi je kad sve to vidim. Jel imas neku odredjenu destinaciju gde idete ili samo sto dalje od Iloka? Nedostatak posla? Male plate? Ili mozda nesto sasvim drugo?
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 6:11 pm

Dunav ::
O to si ti Ljubitelj fudbala, mi smo se i napricali po mom dolasku na forum preko pp..ne mogu vjerovati da je proslo vise od 2 godine..eh kako vrijeme prolazi...

Ni ja, prosto neverovatno. Drago mi je sto si sa nama opet na forumu, uvek si dobrodosao.
Nazad na vrh Ići dole
Шоне

Шоне


Број порука : 370
Join date : 22.08.2014
Локација : Бачка Паланка

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 6:14 pm

И мени је драго што је један комшија Илочанин међу нама, слободно чешће пишите Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 3733535733
Nazad na vrh Ići dole
Joca




Број порука : 229
Join date : 24.07.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 6:23 pm

http://www.glas-slavonije.hr/317562/4/U-jednom-je-tjednu-iz-skole-u-Iloku-ispisano-25-ucenika

Dunav posto si iz Iloka da li je ovo realno? Ako je to i upola istina onda tamo izgleda niko vise ne zeli da zivi i u pitanju je pravi egzodus i nestanak? Mi kao jos siromasnija zemlja kontam da bi po ulasku u EU bukvalno nestali i da bi ovde ostala jos samo deca politicara i estradnih zvezda. Citav taj podunavski deo Hrvatske meni deluje mnogo praznije nego pre 2013 kad ste usli u EU. Depresija ziva.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?
Nazad na vrh 
Strana 9 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Statistike i zanimljivosti vezane za Backu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Backa Palanka-
Skoči na: