Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?

Ići dole 
+4
Pera
Шоне
x-man
LjubiteljFudbala
8 posters
AutorPoruka
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimePet Avg 21, 2015 3:43 am

Meni je u secanju ostala druga utakmica sa Koprom iz 1988 godine u pitanju je druga runda kvalifikacija za drugu jedinstvenu ligu Jugoslavije. U prvoj rundi izbacili smo Zagreb. Utakmica u Kopru je zavrsena rezultatom 1:0 za Backu, gol je postigao danasnji clan uprave i clan naseg foruma Mile Tesic sa kojim se upravo dopisujemo, ta utakmica se igrala u Sloveniji a ova kojoj sam prisustvovao zavrsila se rezultatom 1:1 na radost 6 hiljada gledalaca na nasem stadionu. Kakvo je to slavlje bilo, ne mogu vam opisati taj huk sa naseg stadiona nakon gola Backe stajali smo jedan na drugom, posle se slavlje prenelo na ulice, uskom ulicom se nije moglo proci a svi smo bili u plavom. Mile i Marjan mogu da potvrde to ne znam ko je od srednje i starije generacije na forumu sve i ko se seca te utakmice. Voleo bih da i vi mladji dozivite tako nesto a kad vidim sve ovo danas javlja mi se optimizam i nada da je tako nesto realno.

Koja vam je utakmica Backe ostala upecatljiva i po cemu najvise? Slobodno napisite koju recenicu pa da napravimo od ove teme jednu od intresantnijih tema na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
x-man




Број порука : 1101
Join date : 16.08.2014

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimePet Avg 21, 2015 3:47 am

Ja se secam meca sa Subotickom Backom, znam da se igrala prvog maja, derbi prvenstva a rezultat 7:1 za nas, Mile, Drakulic, Medan, Misika, Mitke, Cule cini mi se i Tolja
Nazad na vrh Ići dole
Шоне

Шоне


Број порука : 370
Join date : 22.08.2014
Локација : Бачка Паланка

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimePet Avg 21, 2015 3:54 am

Не сећам се која је година али пре неких 15-ак са својих 10-ак година сам погледао прву утакмицу, ни мање ни више него општински дерби БАЧКА - Чск Smile Киша је падала, цео дан сам молио оца да ме води на ту утакмицу пошто сам у новинама прочитао да је то велики дерби, шта дете зна :D

Пивара се тада борила са Пролетером из Зрењенина за улазак у 2. лигу на крају је Пролетер ушао. Бачка је ту утакмицу добила са 1:0 голом у надокнади времена. Пивара је имала знатно бољи тим, били су фаворити, нападали целу утакмицу а Бачка није мрднула са своје половине, испромашивали су се Пивари и уследила је казна и велико славље на трибинама. Толико се добро сећам утакмице као да је јуче играна. Од те утакмице сам загрижени навијач Бачке cheers
Nazad na vrh Ići dole
Pera

Pera


Број порука : 914
Join date : 17.08.2014
Локација : Bačka Palanka

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimePet Avg 21, 2015 4:07 am

x-man ::
Ja se secam meca sa Subotickom Backom, znam da se igrala prvog maja, derbi prvenstva a rezultat 7:1 za nas, Mile, Drakulic, Medan, Misika, Mitke, Cule cini mi se i Tolja
X-man, koliko me sećanje služi tu utakmicu smo dobili 8:0 a ne 7:1. Utakmica je bila proglašena derbijem sezone a u utakmicu smo sa subotičkom Bačkom ušli bodovno poravnati. Negde na početku utakmice golman gostiju je oborivši našeg igrača na 30-tak metara od gola dobio crveni karton i po goste je od tada sve sve krenulo po zlu.
Od ostalih utakmica bih izdvojio:

  • utakmice kvalifikacija za drugu ligu 1988. godine protiv Zagreba i Kopra
  • nezaboravnu utakmicu 1979. godine protiv AIK-a iz Bačke Topole pred 7.000 gledalaca (završena 1:1, gol makazicama dao sadašnji trener petlića Bačke  Ljubomir Ćućuz a izjednačio Rubin u 86. minutu)
  • utakmicu protiv Kabela iz Novog Sada 04.05.1980. (na dan kada je umro Tito) koju je obeležila velika sudijska nepravda i ogromno nezadovoljstvo publike (utakmica završena 0:0)
  • utakmicu protiv Stanišića (druga Vojvođanska liga pre 2 godine) kada je utakmica bila u prekidu više od sat vremena zbog veoma jakog pljuska a nas šačica gledalaca se skupila na sredini tribina
  • utakmica sa Kozarom u Banatskom Velikom Selu kada smo slavili titulu i ulazak u kvalifikacije za drugu ligu (1988. godine, pobeda 4:2)
  • ...
Nazad na vrh Ići dole
x-man




Број порука : 1101
Join date : 16.08.2014

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimePet Avg 21, 2015 4:09 am

Verujem da si ti u pravu
Nazad na vrh Ići dole
Шоне

Шоне


Број порука : 370
Join date : 22.08.2014
Локација : Бачка Паланка

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimePet Avg 21, 2015 4:14 am

Ако се може више утакмица а може и ја бих додао утакмицу са Станишићем после незабележеног пљуска када су играчи буквално пливали по терену. 4-0 за нас уз два гола ако се неварам легендарног Николе Ромића :D Сви смо прешли на запад и скупили се у оном средњем делу без обзира што цела трибина има кров али навијава са обе стране јер нема лима до врха.

Прошла сезона пролећни део је била одлична, осећај кад знаш да ко год дође Бачки на ноге нема никакве шансе је одличан. Оно са Јавором одлучио је судија али ни Јавор нас није победио.

Од гостовања опет четвртолигашки меч. Гостовање у Новом Саду Црвеној Звезди, опет је Ромић дао гол, 2-1 смо изгубили заслужено. Умало није дошло до туче између домаће публике и наших навијача махом студената који живе у НС. Било нас је више него домаћих, такође гостовање на Детелинари где нас је било готово подједнако као домаћих навијача ФК Новог Сада. 0-0 је било на тој утакмици.

Едит - најгора утакмица коју сам погледао била је претпрошле сезоне када смо гостовали у Сомбору Радничком и изгубили 2-0. Тада је управа клуба организовала превоз за наше навијаче, ишли су и старији и Плава Гарда. Толико смо бедно играли да је то нешто невероватно, кукавички и аматерски. Умало нас та утакмица није коштала пласмана у прву лигу Србије. Лазија испред аутобуса играчима је*е маму, Марјан разочаран као никад, ми који смо очекивали оверу титуле назад идемо ко покисли, пива више нема... Срећа па је Ђокић промашио у Шиду :lol!:
Nazad na vrh Ići dole
Vojvoda

Vojvoda


Број порука : 376
Join date : 29.07.2014
Локација : Stevana Supljikca

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimeNed Avg 23, 2015 5:27 am

Ima vise od 10 godina treca liga smo bili i mi i Spartak iz Subotice. 4:0 smo ih tukli ako me secanje dobro sluzi. Bili su prisutni njihovi navijaci popularni "Marinci" a istok je bio fino popunjen i pored kise koja je padala. Svi su bili opremljeni kisobranima osim "Marinaca" naravno:) . Spartak je tad bio favorit i potpuno neocekivano smo ih pobedili tako ubedljivo. Vrlo dominantna igra Palanackih plavih. Iz prosle sezone utakmica protiv Metalca gde smo ih pobedili 3:1, oni su isto tako bili favoriti a nekako smo ih rutinski savladali.
Nazad na vrh Ići dole
napredBacka




Број порука : 105
Join date : 04.08.2014

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimePon Avg 24, 2015 1:09 am

mislim da je 2004 godina u pitanju mi navijaci isli smo kombijem organizovano u kikindu gde smo pobedili sa 1:0. domacih navijaca je naravno bilo vise ali mi smo bili glasniji :D citavo to zezanje usput i po kikindi s obzirom da smo dosli par sati pre utakmice, prozivanje kikindjana i kikindjanki Smile moje najdraze gostovanje. najdraza utakmica bila je pre dve sezone kada smo u poslednjem kolu pobedili novi sad sa 5:0 a na kraju utakmice ceo stadion ceka vesti iz sida gde braca sidjani nisu dopustili da dinamo dodje do tri boda sto je znacilo da smo sampioni dosta neocekivano evo malo da se podsetimo https://www.youtube.com/watch?v=fpDmJHDJ0oY
Nazad na vrh Ići dole
Ventilvoje

Ventilvoje


Број порука : 1499
Join date : 14.05.2015

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimePon Avg 24, 2015 3:23 pm

Utakmica negde iz 2003ce cini mi se kad smo pobedili Proleter iz Zrenjanina 4-2, secam se da je Medenica dao prelep cetvrti gol...Mislim da je jedan gol dao onaj stoper na B iz slobodnjaka...ne mogu da mu se setim prezimena joj...:D Ili je on dao protiv Tekstilca, sad mi zbrka...:D da li je Bozin ili tako nesto...

A i isto tu negde u tom periodu kad smo igrali kuci 2-2 sa Spartakom iz Subotice, Backa dva puta vodila a Zigic nam dao dva gola(glavom naravno), iako je Backa tada sve kidala kuci a bodove gubila kao po pravilu na strani...Menja trener Zigica, istrcava on do svlacionice, ja ga psujem tamo na zici :D Posle par meseci videh Zigica u Zvezdi kako reseta. (doduse ovu sam upamtio, ali mi nije najdraza jer nismo pobedili :D )
Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitimeSre Jul 27, 2016 11:30 am

Evo s obzirom da je tema zamrla .....
Može se dopuniti sa prošlonedeljnim prvencom u super ligi sa Partizanom.

Sigurno nije najlepša igra i rezultat ali sve ostalo zajedno kao što su zalaganje na terenu, taktika , publika, ugođaj .....
Sigurno istorijska utakmica !!!!na prvom mestu

I kao što mi Mile jednom reče, kad uđemo u super ligu , možda neće biti tako sve lepo za oko ali je rezultat na prvom mestu Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? 3733535733
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Empty
PočaljiNaslov: Re: Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?   Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Najdraza utakmica Backe koju ste pogledali?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Raspored utakmica Backe - PLS 2014/15
» 16.kolo: FK Moravac Orion (Mrštane) - FK BAČKA
» Mile o kakvoj prevari je rec koju igru igrate?
» Istorija FK Backe u kratkim crtama
» Devojke iz Backe Palanke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Pogled unazad-
Skoči na: