Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Backine legende

Ići dole 
+16
Gogi
Младеново за Бачку навија
BraneBP
Напред Бачка
LosmiLPI
Vojvoda
majstorBP
Joca
IstocnaTribina
ПлавоБели
LjubiteljFudbala
ZarkoPG89
dunavska76neman
Лаза94БП
Admin
Kleka
20 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Kleka

Kleka


Број порука : 309
Join date : 24.07.2014
Локација : Backa Palanka

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Backine legende   Backine legende Icon_minitimeČet Jul 24, 2014 12:37 pm

Mislim da je u Backoj igralo mnogo dobrih igraca a oni najbolji zasluzuju posebnu temu.

Evo od mene par reci o Sasi Drakulicu, jednom od najboljih igraca koji je igrao u plavom dresu. Pazite sad kakvu je karijeru imao nas bivsi igrac.

Sasa je rodjen u Vinkovcima 1972 godine gde je i zapoceo fudbalsku karijeru, igrao je na poziciji napadaca. 1990 godine dolazi u Backu sto mu je bio prvi profesionalni klub. U Backoj je odigrao 3 odlicne sezone. U sezoni 1993 u kupu sa Backom gotovo sam izbacuje prvo Novi Pazar a zatim i Sutjesku iz Niksica. Te sezone je Backu u osmini finala zaustavio Radnicki Nis.
Iz Backe odlazi direktno u Crvenu Zvezdu gde provodi jednu sezonu i postize 16 golova. Iz Zvezde je otisao u Juznu Koreju gde je promenio tri kluba, a igrao je i u japanskoj Kasivi Rejsol. Za devet godina boravka na dalekom istoku osvojio je 15 trofeja - sest titula prvaka drzave i devet u kup takmičenjima, a 1999. bio je najbolji strelac juznokorejske lige.

Usledio je povratak u Evropu (AEK Larnaka, Kipar), te domaće epizode u Vojvodini, apatinskoj Mladosti.....
Nazad na vrh Ići dole
Kleka

Kleka


Број порука : 309
Join date : 24.07.2014
Локација : Backa Palanka

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimeČet Jul 24, 2014 1:10 pm

Jos od mene, toliko znam.

Mozda ne jedan od najboljih igraca ali sigurno najveca legenda kluba jeste Slavko Maletin Vava (1927-2003) po kojem nas stadion nosi ime. Cika Vava je igrao za Backu 15-ak sezona a bio rukovodilac 30-ak godina. Tada je Backa zabelezila najbolje rezultate u svojoj istoriji. Bez cika Vave sigurno Backa ne bi bila ovo sto je sada. Bila bi jedan prosecan mali klub bez ikakvih uspeha kroz istoriju sto na srecu nije slucaj.

Ako neko zna jos nesto o cika Vavi nek dopuni.
Dodajte i druge legende ukoliko znate ponesto.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Број порука : 92
Join date : 23.07.2014
Локација : Backa Palanka

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimeČet Jul 24, 2014 1:46 pm

Odlicna tema.
Sutra cu dodati neke legende, nazalost za neke od najvecih kao sto je bio Petar Remete nema gotovo nista na internetu.
Nazad na vrh Ići dole
Лаза94БП




Број порука : 5
Join date : 24.07.2014

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimeČet Jul 24, 2014 2:46 pm

E ovo nisam znao. Svaka cast na ovakvoj temi, samo nastavite.
Na netu ima malo informacija o klubovima van superlige.
Nazad na vrh Ići dole
dunavska76neman

dunavska76neman


Број порука : 239
Join date : 25.07.2014

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimePet Jul 25, 2014 5:11 am

Bravo za temu, ne zaboravite i Stanka Svitlicu, Petra Rajspa, Lazara Lemica.
Nazad na vrh Ići dole
ZarkoPG89

ZarkoPG89


Број порука : 13
Join date : 24.07.2014

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimePet Jul 25, 2014 5:53 am

Mislim da i Marjan Rnic slobodno vec sad moze da nadje mesto ovde iako je jos uvek rukovodilac pa je bolje sacekati, ko zna sta moze biti  :D 
Ali dva puta je Backu uvodio u savezni rang, prvo kao golman pre skoro 30 godina a sad i kao alfa i omega uprave, sve je on finansirao i radio za druge.
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimeSub Jul 26, 2014 5:25 am

Petar Remete ponikao u Fruskugorcu iz Iloka, odmah primecen kao veliki talenat i doveden u Backu koja je tad igrala drugu ligu Jugoslavije i bila jedan od jacih drugoligasa uopste. Ne znam koliko sezona je odigrao u Backoj i nakon toga presao je direktno u Dinamo iz Zagreba i bio jedan od boljih strelaca, mislim da je kod njih odigrao 2-3 sezone. Nakon toga vraca se u Backu.
Toliko i od mene. Svakako tu ima jos imena.

O Miletu Tesicu ako neko zna nek napise nesto bilo bi intresantno procitati.
Nazad na vrh Ići dole
ПлавоБели

ПлавоБели


Број порука : 15
Join date : 24.07.2014

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimeSub Jul 26, 2014 11:44 am

Свака част за тему. Лепо је читати овакве ствари!
Nazad na vrh Ići dole
IstocnaTribina

IstocnaTribina


Број порука : 17
Join date : 27.07.2014
Локација : Plava Garda 1989 - BP

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimeNed Jul 27, 2014 10:03 am

Mile Tesic , Backino dete nakon Backe znam da je presao direktno u Olimpiju iz Ljubljane i odma se sa njima plasirao u prvu ligu Jugoslavije. Pricaju stariji da je cuda pravio na terenu. Eto i od mene mali doprinos  Wink 
Nazad na vrh Ići dole
ПлавоБели

ПлавоБели


Број порука : 15
Join date : 24.07.2014

Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitimeNed Jul 27, 2014 1:55 pm

Миле Тешић, заиста један од најбољих играча који је играо у Бачкој. Много ми се допада тема, само наставите право је задовољство читати.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Backine legende Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Backine legende
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Pogled unazad-
Skoči na: