Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Демографија

Ići dole 
+11
x-man
dunavska76neman
Vojvoda
Neko
marko celarevo
Cakson
patriota-pancevo
Kleka
juznjaci01
juznapruga
Шоне
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
juznjaci01




Број порука : 21
Join date : 16.05.2015

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 20, 2015 11:03 am

Vojvoda ::
Leskovac je manji od Cacka. Covek ti iznese podatke gde se vidi da je samo gradsko naselje Cacka vece za 13 hiljada od Leskovca i opet ne vredi. Cak i sa tim okolnim naseljima koja su blize Leskovcu je tu negde sa samim gradskim naseljem Cacka a i Cacak je isto zakinut napisao ti je ali dzaba kad ne zelis da razumes. Opstina jeste peta po velicini sa svih selima ali grad je nesto drugo.
Cakson je napisao da je grad Leskovac 5 po veličini u Srbiji.Čačak, gradsko područje ni u snu ne može biti veće, jedino ako su i naseljena mesta koja su 15 km daleko od centra Čačka računali a i tada teško.Pod grad Leskovac nisu računata kako Cakson kaže ni naseljena mesta 2km od centra Leskovca.Tu je neko od demografa opasno podbacio, računao je za neke gradove naseljena mesta 15km od centra a za neke ni 2 km.Pazi, pod Leskovac ne pripada Sinkovce, to je najveća kasarna na jugu Srbije, ne pripada Bobište, pa čifluk Mira i Vinarce, to je sve na 2-3 km od centra.
Uopšte Caksone ne uzimam podatke sa WIKI, u svim demografskim knjigama se kotira kao 5 grad po veličini, negde stavljaju Suboticu ispred ali u suštini je tu.Ja nisam ni govorio za sam grad, centar Leskovca da je 5.Govorio sam za grad Leskovac sa prigradskim i gradskim naseljima i jeste 5 po veličini.
Pa ne vredi, pošto sam 34 godine u Leskovcu a 25 u Čačku i valjda znam.Razlika izmedju gradova je ogromna čoveče.Uopšte nije mala, u Čačku mi je sve blizu a u Leskovcu je Dubocica naselje udaljena od Radničkog naselja 6km, to su dva najveća gradska naselja.
Caksone, koliko ima stanovnika Naselje Dubočica?Da li ima zajedno sa Rade Zunić preko 25 000?Samo solitera ima 25 u tom naselju.
Nazad na vrh Ići dole
dunavska76neman

dunavska76neman


Број порука : 239
Join date : 25.07.2014

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 20, 2015 11:29 am

ovde vec gresis juznjaci, cak i sa svim prigradskim naseljima leskovac nije veci od gradskog naselja Subotice, Cakson ti je lepo napisao ne znam sto si toliko zadrt kad ti svi kazu, cak i google maps mozes pogledati i izracunaj sa svim blizim naseljima gde je Leskovac zakinut. Postoje i drugi gradovi koji su isto tako zakinuti. Sa svih 100 sela jeste ali prica se o samom gradu pa ja sam bio pre 10 godina dole nikako ne mogu reci da je Leskovac veci ili taman posla urbaniji od naprimer Panceva jer sam i tamo bio, nebo i zemlja kao da Pancevo ima duplo vise stanovnika takav sam utisak stekao.
Nazad na vrh Ići dole
juznjaci01




Број порука : 21
Join date : 16.05.2015

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 20, 2015 3:32 pm

dunavska76neman ::
ovde vec gresis juznjaci, cak i sa svim prigradskim naseljima leskovac nije veci od gradskog naselja Subotice, Cakson ti je lepo napisao ne znam sto si toliko zadrt kad ti svi kazu, cak i google maps mozes pogledati i izracunaj sa svim blizim naseljima gde je Leskovac zakinut. Postoje i drugi gradovi koji su isto tako zakinuti. Sa svih 100 sela jeste ali prica se o samom gradu pa ja sam bio pre 10 godina dole nikako ne mogu reci da je Leskovac veci ili taman posla urbaniji od naprimer Panceva jer sam i tamo bio, nebo i zemlja kao da Pancevo ima duplo vise stanovnika takav sam utisak stekao.
Po novim administrativnim podelama se pod grad smatra opština.Ma nisam ja napisao da je izgradjen, ako si ziveo u Leskovcu, onda znas da izmedju jednog naselja Dubocice i Radnickog imas 5 ili 6 km.A nisu zakinuta sela, pošto Bobiste,Sinkovce ne smatram selom, na 2,3 km su od centra grada.Za Pančevo ne znam, za Čačak tvrdim da je mnogo,mnogo manji, tpo je neuporedivo, imam kuću tamo i obidjem ga brzo, Leskovac ne mogu da obidjem tako brzo.Mozda jesu zakinuti i drugi gradovi, opština Leskovac je 5 po broju stanovnika, sam grad nije veći izgleda od Subotice ali pa ne može biti duplo manji kao što se ovde prikazuje.Ovi gore navode i Kraljevo i Uzice da su veci, to su nebuloze, prihvatam za Suboticu i Pancevo ali za druge gradove nema sanse
Nazad na vrh Ići dole
patriota-pancevo

patriota-pancevo


Број порука : 594
Join date : 20.04.2015

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 20, 2015 4:02 pm

Niko ti ne spori da je sa selima Leskovac peti ali necu da ti pricam o gradskim naseljima koja su malo veca od Leskovca ali Pancevo i Zrenjanin imaju isto stanovnika oko 76 hiljada bez ikakvih okolnih naselja konkretno Zrenjanin je povrsinski ogromna poput Subotice i Novog Sada. I Pancevo i Zrenjanin imaju svoja okolna naselja koja se ne racunaju jer je takva administrativna podela.
Nazad na vrh Ići dole
marko celarevo

marko celarevo


Број порука : 42
Join date : 03.08.2014
Локација : Челарево

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 20, 2015 5:22 pm

Mogu i ja reci da Celarevo ima 35 hiljada jer je Backa Palanka blizu ali realnost je nesto drugo svestan sam da zivim u selu i toga se ne stidim.

Nije me mrzelo da napravim na google maps pogledam nekoliko gradova.

Leskovac
Демографија - Page 3 T8lwjs

Subotica obrati paznju na to koliko je popunjeno nije sve ni moglo stati iako je zum isti na 500 metara. Dosta toga je ostalo severno od samog grada bez okoline. O Palicu da ne pricamo koji nije uopste obuhvacen.
Демографија - Page 3 209g3t0

Zrenjanin

Демографија - Page 3 20adxn4

Sabac on je manji po broju stanovnika ali povrsinski ne izgleda a zakinut je vise za prigradska naselja na ovoj slici nego Leskovac i ostali gradovi takodje.

Демографија - Page 3 9iwt8i

Krusevac

Демографија - Page 3 A2yb9g

Evo i jedan dosta manji grad Sremska Mitrovica sa tek 37 000 stanovnika ali moze da parira po velicini iako se na slici ne vidi Lacarak prigradsko naselje odnosno najvece selo u Srbiji sa 11 000 stanovnika i jos neka mesta. Preko reke je Macvanska Mitrovica na 50 metara od strogog centra grada i pesacke zone ali se cak ni ona ne racuna.

Демографија - Page 3 2hs66oj

Realnost je nazalost malo drugacija a to je da je citav jugoistok Srbije izrazito siromasan i unisten socijalistickom arhitekturom, pre toga unistio ga je rat a jos pre toga dugotrajna turska vladavina sto se vidi i po arhitekturi. Iz ovih slika sa google maps obratite paznju kako se Leskovac "crveni" u odnosu na ostale gradove. To su crveni krovovi kuca koji jos vise u realnosti oslikavaju siromastvo i tugu koja dole vlada.

Panorama Leskovca deluje kao panorama nekog grada na Kosovu ili Albaniji

Демографија - Page 3 Leskovac---Panorama-grad

Kamo srece da Leskovac, Vranje i Pirot imaju po 150 hiljada stanovnika bez sela a sa selima i 300 hiljada i da su uredjeni i jaki gradovi ali realnost je mnogo drugacija. Cak je i Nis prilicno ruiniran sa nemogucnosti vracanja nekadasnjeg izgleda. Kamo srece da je Austrougarska vladala celom Srbijom a ne samo severnim delovima pa bi svi gradovi bili lepi poput Sabca, Subotice, Vrsca ili Sombora. Cela Srbija je katastrofa, siromastvo je svuda izrazeno ali oduvek je jugoistok prednjacio.
Nazad na vrh Ići dole
marko celarevo

marko celarevo


Број порука : 42
Join date : 03.08.2014
Локација : Челарево

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 20, 2015 5:32 pm

x-man voleo bih da se i ti malo ubacis ovde vidim da si online.
Nazad na vrh Ići dole
x-man




Број порука : 1101
Join date : 16.08.2014

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 21, 2015 2:10 am

Ne poznajem tematiku pa ne bih :D
Nazad na vrh Ići dole
juznjaci01




Број порука : 21
Join date : 16.05.2015

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 21, 2015 3:25 am

patriota-pancevo ::
Niko ti ne spori da je sa selima Leskovac peti ali necu da ti pricam o gradskim naseljima koja su malo veca od Leskovca ali Pancevo i Zrenjanin imaju isto stanovnika oko 76 hiljada bez ikakvih okolnih naselja konkretno Zrenjanin je povrsinski ogromna poput Subotice i Novog Sada. I Pancevo i Zrenjanin imaju svoja okolna naselja koja se ne racunaju jer je takva administrativna podela.
Isto i Leskovac ima oko 75 000 stanovnika, izostavili su Bobište,Ančiki kada su gledali gradsko naselje, to je isto kad bi izostavili neko naselje u Pančevu ili Zrenjaninu koje je 2-3 km od centra grada.To onda ne daje realnu sliku, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
juznjaci01




Број порука : 21
Join date : 16.05.2015

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 21, 2015 3:30 am

Realnost je nazalost malo drugacija a to je da je citav jugoistok Srbije izrazito siromasan i unisten socijalistickom arhitekturom, pre toga unistio ga je rat a jos pre toga dugotrajna turska vladavina sto se vidi i po arhitekturi. Iz ovih slika sa google maps obratite paznju kako se Leskovac "crveni" u odnosu na ostale gradove. To su crveni krovovi kuca koji jos vise u realnosti oslikavaju siromastvo i tugu koja dole vlada.

Panorama Leskovca deluje kao panorama nekog grada na Kosovu ili Albaniji



Kamo srece da Leskovac, Vranje i Pirot imaju po 150 hiljada stanovnika bez sela a sa selima i 300 hiljada i da su uredjeni i jaki gradovi ali realnost je mnogo drugacija. Cak je i Nis prilicno ruiniran sa nemogucnosti vracanja nekadasnjeg izgleda. Kamo srece da je Austrougarska vladala celom Srbijom a ne samo severnim delovima pa bi svi gradovi bili lepi poput Sabca, Subotice, Vrsca ili Sombora. Cela Srbija je katastrofa, siromastvo je svuda izrazeno ali oduvek je jugoistok prednjacio.
[/quote]
Leskovac je uništop komunizam.Da li si ti svestan da je Leskovac izmedju dva svetska rata najrazvijeniji privredni grad u Srbiji?Da li si svetsan da je skoro cela tekstilna industrija smeštena u Leskovcu izmedju dva svetska rata u kraljevini SHS?Samo je Subotica imala veći broj stanovnika u to vreme, ne računajući Beograd.Čak je i Niš bio manji.Komunisti sele 104 fabrike iz Leskovca, širom SFRJ.Koliki je to udarac za jedan grad?Ovi gradovi gore nisu bombardovani za vreme 2 svetskog rata, Leskovac je ceo srušen, ceo centar, pa kako može da izgleda onda drugačije, kada ništa nije ostalo posle bombardovanja saveznika?Ostale su 50-ak vila u cebtru koje nisu srušene.Pa naravno da izgleda komunistički, komunizam je vladao 50 godina.Srušeno je i 12 dzamija, poslednja je srušena 1943 godine od strane Nemaca.Nisma ni znao da je imalo toliki broj dzamija, dok nsiam vido neke slike iz 19 veka.Krajem XVIII veka, Leskovac je već centar velikog Leskovačkog pašaluka koji je obuhvatao celu teritoriju bivšeg sandžaka Aladži - Hisar (Kruševac) i Paraćin. Francuski geograf Ami Bue, 1837. godine piše da Leskovac ima 3000 kuća: 2400 hrišćanskih, 500 turskih, 30 ciganskih i 10 jevrejskih, ukupno 15.000 stanovnika.
Nazad na vrh Ići dole
marko celarevo

marko celarevo


Број порука : 42
Join date : 03.08.2014
Локација : Челарево

Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 21, 2015 11:11 am

Nazalost juznjaci znam da je tako, to je tuga koja je zadesila srpski narod samo kazem da su to cinjenice. Ne sporim vaznost Leskovca ranije taman posla. Ali danas vise ni Nis ne predstavlja nesto znacajno koliko toliko zivi se na relaciji Novi Sad-Beograd i ta okolina, ostatak katastrofa.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Демографија - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија   Демографија - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Демографија
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Демографија Бачке Паланке

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Uz pivce-
Skoči na: