Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Демографија Бачке Паланке

Ići dole 
+11
Ventilvoje
Vojvoda
Danac
Rale BP
NikolaRadjenovic
Daki86
napredBacka
SirkBP
dunavska76neman
Pera
Шоне
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
napredBacka




Број порука : 105
Join date : 04.08.2014

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 21, 2017 7:42 pm

Ima li nekih informacija o broju rodjenih iz nase opstine u poslednjih par meseci recimo? Znam nekoliko parova koji su dobili bebice Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Miki Veliki

Miki Veliki


Број порука : 134
Join date : 30.08.2015

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 14, 2017 3:41 pm

Kad smo kod demografije samo cu reci da Pancevo sa svojim urbanim i ruralnim naseljima ima preko 120 000 stanovnika Демографија Бачке Паланке - Page 4 3733535733 Демографија Бачке Паланке - Page 4 3733535733 Демографија Бачке Паланке - Page 4 3733535733
Nazad na vrh Ići dole
dunavska76neman

dunavska76neman


Број порука : 239
Join date : 25.07.2014

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimePet Mar 17, 2017 3:12 pm

http://www.blic.rs/vesti/svet/erdoganova-poruka-moja-turska-braco-u-evropi-imajte-po-petoro-dece-to-je-odgovor-na/81067ls

Turci se ne zezaju svakako ih ima svuda po Evropi, znatno su mladje stanovnistvo od auhtohtonih naroda i ako jos pojacaju radjanje crno se pise Evropi. Briga me za zapad ali kako god okrenemo mi cemo najgore proci makar se i ne mesali. Eh kad bi mi po petoro dece pravili gde bi nam bio kraj. Za pocetak i troje cetvoro samo da je malo bolje stanje u drzavi.
Nazad na vrh Ići dole
Шоне

Шоне


Број порука : 370
Join date : 22.08.2014
Локација : Бачка Паланка

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 22, 2017 3:38 pm

Био сам на бабинама код другара а иначе великог Бачкисте и форумаша "kilamanija" који тренутно није толико активан због бројних обавеза али и даље дође на исток кад год може. Још неколико другара треба ускоро да постану очеви и то ме јако радује и улива наду да нећемо изумрети а и сам ћу се потрудити да помогнем у том правцу посебно што волим децу и што не мислим да је новац срећа. Ако могу двоје могу и четворо. Једноставно морамо извршити притисак на општинаре да се отворе бар две/три нове фирме са по 500 радника и још неколико мањих. Чак и са малом платом људи ће остати у БП и околини. Верујте ми док сам живео и БП 25 000 ми је значило колико рецимо 50 000 у НС. Чим се укаже зглавна прилика вратићу се иако ми је и овде јако фино и не осећам удаљеност јер чим имам слободан дан ја могу до Паланке.
Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeSre Jun 28, 2017 7:10 am

o lažnim obećanjima i nametnutnom psihološkom optimizumu možemo da se takmičimo i sa najvećim svetskim medijskim kućama tipa BBC i NBC  ali istina je skrivena od 90% jadnog naroda koji nemože da dođe do drugačije informacije od VELIKE GOMILE  LAŽI i beskrajnih LAŽNIH OBEĆANJA  na  bilo kom javnom mediju sa nacionalanom frekvencijom itd ....

za onaj mali procenat koji imaju pristup drugačijim informacijama i koji umeju da razmišlajju svojom glavom i da sabiraju 2+2   stvarnost je mnogo drugačija ...

evo samo jedan primer :

http://vidovdan.org/2017/06/28/srbija-ce-2100-godine-imati-35-miliona-stanovnika-a-od-toga-2-miliona-staraca-grafika/

text sa te stranice (za one koje mrzi da kliknu i pročitaju kako nam je lepo)

Србија ће 2100. године имати 3,5 милиона становника, а од тога 2 милиона стараца!
Да ће “сви Срби стати под једну шљиву”, да је бела куга болест која разара друштво – можда више нису само “популистичке фразе”.
То показује и песимистична статистика о нашој земљи.

Према предвиђањима Уједињених нација, односно одељења УН за популацију, Србија би у наредним деценијама могла да доживи драстично смањење броја становника.

2050. године, просечно предвиђање УН-овог истраживања је да би у Србији могло да живи 5.5 милиона људи, ако рачунамо територију без Косова где по другим предвиђањима у које смо имали увид све до 2100. године нема већих промена у броју становника, и чак се помиње и блажи пораст.

То би значило да ће за три деценије у делу Србије без Косова бити око милион и по људи мање.

Те 2050. године чак 2.5 милиона грађана Србије биће старије од 60 година, што нас оставља са само три милиона Срба до 60 година.
Но, 2100. година доноси још тужнију прогнозу за Србију.

Не рачунајући Косово, Србија ће имати 3,5 милиона становника. Како ће на КиМ и тада живети око 2 милиона становника, у целокупној Србији биће само 5,5 милиона грађана.

Од тог броја ће два милиона бити старији од 60 година

Око 1,4 милиона имаће мање од 24 године и та група Срба (0-24 год) доживеће нарочит пад бројности.
Дакле, посебан пад ће се осетити код млађе популације па ће Србија 2100. “пасти” на 800.000 деце до 14 година.

Истраживање УН узима у обзир пројекције фертилитета и очекиване дужине века у свакој земљи.

На мерама популационе политике с друге стране у Србији се не ради! Помпезно најављиван демографски савет са Александром Вучићем на челу остао је мртво слово на папиру.

Поједине општине на југу Србије би до 2040.године могле да остану без становника, упозоравали су из Владе.

Но, осим упозорења, ништа паметно на ову тему нисмо чули, чини се, годинама.
Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeSre Jun 28, 2017 7:18 am

PRIČAMO O MLADOSTI I MLADIMA  

I da su oni budućnost ove "zemlje" (ne mojte da ovde imenujem gejeve i narkmomane ((lopovi su na sve strane njih ne moram ni imenovati)) koji su u našoj opštini itd... na rukovodećim mestima)

Evo nam stvarnosti pa budite i dalje OPTIMISTIČNI dok nam je predsednik peder a premijerka CIA ustaška lezbača

http://vidovdan.org/2017/06/24/alarmantno-svake-nedelje-po-jedna-nova-droga/

АЛАРМАНТНО: Сваке недеље по једна нова дрога!
Професор др Славица Вучинић са ВМА упозорава да су нови вештачки опијати веома лако доступни младима. Продају се као освеживачи ваздуха, у шареним кесицама

У сваком „табако шопу“ може се купити дрога у слободној продаји што млади у Србији масовно користе. Најчешће су у употреби синтетички канабиноиди који су у слободној продаји по „табако“ и „хедшоповима“, а дилери по кафићима продају и „дрогу за силовање“.

Ово, за „Новости“, каже проф. др Славица Вучинић, начелница Националног центра за контролу тровања Војномедицинске академије. Она додаје да је у последњих 15 година у свету регистровано чак 620 нових наркотика, психоактивних дрога.

– Садашњи тренд је да се сваке недеље у свету региструје једна до две нове супстанце које служе као дрога најчешће међу младима – каже професорка Вучинић. – Најзаступљенији су синтетички канабиноиди, који су по хемијском саставу врло различити. Ова дрога се углавном продаје као освеживач ваздуха, пакована у шарене кесице са посебним називима „црна мамба“, „илуминејт“, „бедмед“, „галакси“, „биљни тамјан“, „бели слез“. На њима је ситним словина назначено да нису за људску употребу, али без састава и декларације. Млади ову дрогу најчешће пуше, а може да се купи и у течном облику да се инхалира или пуши у електронској цигарети, при чему се не ослобађају непријатни мириси.

Разлог употребе синтетичких канабиноида је као и код већине дрога – жеља за бољим расположењем, опуштањем, бољом социјалном интеракцијом.

– Најсмртоноснија међу синтетичким канабиноидима је супстанца 5ф-МДМБ-пинаца јер доводи до срчаног и можданог удара, бубрежне слабости и тешких моторичких поремећаја – каже професорка Вучинић. – У последње две године лечили смо чак 60 пацијената због коришћења синтетских канабиноида, а највећи број је збринут 2015. године, када смо за месец и по дана имали 36 пацијената. Ефекти на тело и психу су погубни јер долази до узнемирености, конфузије, психотичне реакције, подрхтавања и израженог поремећаја кретања. Присутни су стезање и бол у грудима, отежано дисање, мучнина, повраћање…

Младима у Србији позната је и „дрога за силовање“ чија је основна супстанца гама-хидроксибутират.
– Наш центар је регистровао да се ова врста дроге продаје у течном облику, потпуно је безбојна и без мириса и углавном се сипа у пиће – објашњава наша саговорница. – Њено деловање у почетку изазива еуфорију, појачава сексуалну жељу и социјалну интеракцију, док одложено дејство и јача доза доводе до смирења и потпуне одузетости. Обично је жртва под дејством ове дроге свесна дешавања, али без могућности да физички реагује, мада је забележена и појава амнезије.

Такође, на ВМА је пре две године због коришћења марихуане збринуто 50 пацијената, од којих је било 30 адолесцената.

– Овај број расте из дана у дан, а разлог је све већа употреба канабиса – упозорава професорка Вучинић и додаје да је број пацијената „предозираних“ пушењем марихуане прошле године износио 78.

У Центру за контролу тровања ВМА пре четири године збринуто је двоје пацијената због коришћења дроге познате под именом „крокодил“ или „руски хероин“. То је дрога која изазива велику смртност и у Европи је регистровано 30.000 смртних случајева за две године.

– Од 2013. код нас није регистрован ниједан нови случај коришћења ове дроге, – каже она.

СВАКИ ТРЕЋИ КОРИСТИ НЕКУ СУПСТАНЦУ

СВАКИ трећи омладинац у Србији узраста од 16 до 24 године користи неку психоактивну супстанцу, показују незванични подаци. Према најновијем извештају Уједињених нација, око пет одсто популације у свету користило је дрогу бар једанпут, а око 30 милиона људи је зависно од наркотика и потребно им је лечење. Такође, сваки четврти Европљанин користи дрогу, а осам одсто младих у Европи већ пробало неку нову психоактивну супстанцу.

Највећи проблем је што стопа смртности међу корисницима дрога расте и процењује се да је годишње у САД око 25 одсто смртних случајева повезано са употребом наркотика.
Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeSre Jun 28, 2017 7:25 am

... narod je glup i zaveden i narod je stoka kad dopušta takvim kriminalcima da manipulišu njihovim životima...

Tu nema nikakve budućnosti za građane koji po defoltu moraju biti vredni , poslušni , radni itd ....

Tako da sve ove teme na forumu koje nemaju veze sa sportom (koji je takođe DNO DNA) Može da se obrišu

DA SE NE LAŽEMO !!!!!

Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeSre Jun 28, 2017 7:33 am

I što je najgore :

Dok su mnogi ginuli na ratištima a ja bio takođe u vojsci i pripravnosti za rat , dok je AVAV plakao na Palama kad su pale prve granate a sutrašnji nam ministar odbrane i Mire Marković pit bul u medijima Vulin postao ministar odbrane , ja treba dase osećam sigurno na gostovanjima na utakmicama na stadionima u gostima gde su njihovi fantomski maskirani plaćenici KOLOVOĐE !!!

hvala i sVrbijo ... ali NE hvala ......

Verujem u ljude koji vode FK Bačka-u , ali to je jalov posao protiv moćnika koji uništavaju sve Srpsko

nek nam je BOG u pomoći , ako postoji i ko veruje u njega .... amin Демографија Бачке Паланке - Page 4 1777517561

Nazad na vrh Ići dole
NikolaRadjenovic

NikolaRadjenovic


Број порука : 173
Join date : 11.08.2014
Локација : Стадион Славко Малетин Вава!

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 13, 2017 5:18 am

+2 Palancanina od novembra a posle nadam se i vise Демографија Бачке Паланке - Page 4 1353276769
Vracam se u Palanku iz Novog Sada a sa sobom dovodim i buducu zenu inace iz Kikinde ali je kao i ja studirala u Novom Sadu pa smo se tamo i upoznali. Nadam se da ce i drugi Palancani imati priliku da se vrate. Posebno to zelim Shonetu za kojeg znam da bi to bas voleo Демографија Бачке Паланке - Page 4 1353276769
Nazad na vrh Ići dole
Joca




Број порука : 229
Join date : 24.07.2014

Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 13, 2017 2:03 pm

Svaka cast Nikola Демографија Бачке Паланке - Page 4 1093637683 Nek Bog da i najmanje troje dece pa da se i umnozimo.

cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Демографија Бачке Паланке - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Демографија Бачке Паланке   Демографија Бачке Паланке - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Демографија Бачке Паланке
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Демографија

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Backa Palanka-
Skoči na: